Menu
Klubnyt 02. februar kl. 22:18
Jysk Mesterskab for U18 og U19
Klubnyt
01. februar kl. 07:24 Cabaret i ALPI Hallerne
Klubnyt
22. januar kl. 08:39 Generalforsamling
Klubnyt
18. oktober kl. 17:36 Besøg af Marc Dal Hende
Klubnyt
21. september kl. 12:46 Topopgør KLG - Brande IF
Live-score
Kampprogram
Februar 2018
3.
lørdag
14.18
Viborg FF
7 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
3.
lørdag
14.54
Auning IF
4 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
3.
lørdag
17.54
KLG
3 - 4
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
Darum IF
Idrætscenter Vendsyssel
3.
lørdag
18.18
Skovsgaard B
8 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
4.
søndag
09.18
KLG
2 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
Hjørring IF
Idrætscenter Vendsyssel
4.
søndag
11.42
KLG
4 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
Ommersyssel IF
Idrætscenter Vendsyssel
4.
søndag
12.42
Næsbjerg RUI
4 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge A/Inde JM • U17 Drenge A
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
10.
lørdag
13.00
Aars IK
Spillet
Kvinder
Senior
Kvinde Serie 2 / Træningskamp • Privat
Vildbjerg Kunstgræsbane 2
Lind/Kollund (KLG)
Vildbjerg Kunstgræsbane 2
11.
søndag
11.00
Ikast FS
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 153
Ikast FS baneanlæg
Lind/Kollund (KLG)
Ikast FS baneanlæg
18.
søndag
10.20
Skive IK U12 Dr. 8:8 2 x 20 min.
Spillet
Herrer
Senior
40 minutter / Træningskamp • Privat
Sydbank Stadion, Kunstgræs
Lind/Kollund (KLG)
Sydbank Stadion, Kunstgræs
18.
søndag
11.15
HTS U12 Dr. 8:8 2 x 20 min.
Spillet
Herrer
Senior
40 minutter / Træningskamp • Privat
Sydbank Stadion, Kunstgræs
Lind/Kollund (KLG)
Sydbank Stadion, Kunstgræs
19.
mandag
18.30
Skjern GF
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 153
Skjern Kunstgræsbane
Lind/Kollund (KLG)
Skjern Kunstgræsbane
24.
lørdag
09.00
KLG (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.08
Ikast KFUM (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
KLG (4)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.16
KLG (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Ikast KFUM (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.30
KLG
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 221
Plexus Idom/Råsted
Ikast KFUM
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
09.32
KLG (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.32
Sunds IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
KLG (3)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.40
Ikast KFUM (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
KLG (4)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.56
Herning KFUM (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
KLG (3)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.56
KLG (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
10.00
Holmsland GU
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 221
Plexus Idom/Råsted
KLG
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
10.00
KLG (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
Hammerum IF (3)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.08
Herning Fremad (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
KLG (2)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.16
KLG (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.16
KLG (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
Herning Fremad (1)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.32
KLG (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
Hammerum IF (3)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.32
Kølkær/Fasterholt IF
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
KLG (1)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.40
KLG
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 221
Plexus Idom/Råsted
Vildbjerg SF
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
10.40
Sunds IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
KLG (3)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.40
Herning Fremad (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
KLG (2)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.48
Vildbjerg SF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
KLG (3)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.56
KLG (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Hammerum IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.56
Ikast FS (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
KLG (1)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
10.56
KLG (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 313
Arnborg Hallen
Arnborg IF
Arnborg Hallen
24.
lørdag
11.00
Herning Fremad (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 272
Sdr. Felding Hallen
KLG (3)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
11.20
Mejrup GU
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 221
Plexus Idom/Råsted
KLG
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
11.20
Ikast FS (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 272
Sdr. Felding Hallen
KLG (3)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
11.20
KLG (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.20
KLG (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.28
Mejdal-Halgård Fodbold (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
KLG (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.30
Ikast KFUM (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) INDE • Pulje 266
Arnborg Hallen
KLG (2)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
11.36
Mejrup GU (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
KLG (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.44
Vildbjerg SF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
KLG (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.50
KLG (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) INDE • Pulje 266
Arnborg Hallen
Hammerum IF (1)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
11.50
KLG (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 272
Sdr. Felding Hallen
Hammerum IF (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
11.52
KLG (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.00
KLG (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.08
KLG (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Mejdal-Halgård Fodbold (3)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.10
Viborg Sdrm. IK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) INDE • Pulje 201
Snejbjerg Hallen
KLG (1)
Snejbjerg Hallen
24.
lørdag
12.10
Houlkær IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
KLG (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
12.10
Herning Fremad (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) INDE • Pulje 266
Arnborg Hallen
KLG (2)
Arnborg Hallen
24.
lørdag
12.20
Videbæk IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
KLG (1)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
12.25
Eastside Viborg
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
24.
lørdag
12.30
Snejbjerg SG&I
Herrer
U15
U15 Drenge - 11:11 Vinter 3 x 25 min. • Pulje 1
Snejbjerg Kunstgræs
KLG
Snejbjerg Kunstgræs
24.
lørdag
12.40
KLG (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
12.40
KLG (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) INDE • Pulje 266
Arnborg Hallen
Arnborg IF
Arnborg Hallen
24.
lørdag
12.50
KLG (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) INDE • Pulje 201
Snejbjerg Hallen
Ikast FS (1)
Snejbjerg Hallen
24.
lørdag
13.00
Ørnhøj/Abildå B1986
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
KLG (1)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
13.00
Viborg FF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
KLG (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
13.20
KLG (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) INDE • Pulje 201
Snejbjerg Hallen
Mejrup GU (1)
Snejbjerg Hallen
24.
lørdag
13.20
Ikast FS (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
KLG (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
13.40
VSK Aarhus
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
24.
lørdag
13.40
KLG (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Aulum IF
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
13.50
NUGF Viborg (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) INDE • Pulje 201
Snejbjerg Hallen
KLG (1)
Snejbjerg Hallen
24.
lørdag
14.20
KLG (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Hammerum IF (1)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
15.10
KLG (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
15.30
KLG (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Brande IF
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
15.30
SHN/Ulfborg (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 204
Mejrup Hallen
KLG (3)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
16.00
KLG (3)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 204
Mejrup Hallen
Herning Fremad (1)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
16.10
Sdr. Felding GIF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
KLG (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
16.30
Videbæk IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 204
Mejrup Hallen
KLG (3)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
16.35
KLG
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
Dybbøl IU
Idrætscenter Vendsyssel
24.
lørdag
16.40
Hammerum IF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
KLG (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
17.00
KLG (3)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 204
Mejrup Hallen
Gullestrup IF (1)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
17.25
Aalborg KFUM
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
25.
søndag
09.00
KLG
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
Hjørring IF
Idrætscenter Vendsyssel
25.
søndag
10.00
KLG
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (1)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
10.40
KLG
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
Juelsminde IF
Idrætscenter Vendsyssel
25.
søndag
10.40
Ikast FS (3)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
KLG
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
11.10
KLG
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Ikast FS (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
11.30
KLG
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Tjørring IF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
11.50
KLG (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 205
Alpi Hallerne (Lind)
Ikast FS (3)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
12.20
Gullestrup IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 205
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
12.45
Billund IF
Herrer
U13
U13 Drenge / Futsal JM • U13 Drenge
Idrætscenter Vendsyssel
KLG
Idrætscenter Vendsyssel
25.
søndag
13.00
KLG (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 205
Alpi Hallerne (Lind)
Tjørring IF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
13.40
Hammerum IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 205
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
14.30
Skive IK (R) (2)
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 192
Alpi Hallerne (Lind)
KLG
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
14.50
KLG
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 192
Alpi Hallerne (Lind)
Vildbjerg SF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
15.10
KLG
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 192
Alpi Hallerne (Lind)
Skive IK (R) (1)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
15.30
Ølstrup GU
Kvinder
Senior
Kvinde Serie 1 / Træningskamp • Privat
Spjald Kunstgræsbane
Lind/Kollund (KLG)
Spjald Kunstgræsbane
25.
søndag
15.30
Vildbjerg SF (3)
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 192
Alpi Hallerne (Lind)
KLG
Alpi Hallerne (Lind)

Hovedsponsor

Næste kampHerre Serie 5 TT • Pulje 35

Ude mod
Karstoft IF
10. mar
Kl. 14.00
Karstoft Stadion
Herre Serie 5 TT - Pulje 35

Følg KLG Fodbold på Facebook